Aktivity

Tipy na výlety, sportovní aktivity, lázně a zajímavá místa v blízkosti Skalky a města Prostějova a blízkého okolí. Chystáte se navštívit město Tovačov či Olomouc? Máme pro vás pár výletních tipů.

Plumlov z†mek2

Plumlovská přehrada a zámek

Vzdálenost 16 km

Přehrada patří mezi nejstarší v ČR. V okolí je možné navštívit Nízký plumlovský zámek, který je hned vedle Vysokého. Jsou odtud výhledy na Podhradský rybník a přehradu. V areálu u zámku se nachází i zbytky středověkého hradu Plumlov. Velmi pěkná je procházka kolem plumlovské přehrady.

Velkž Kos°ż 1

Velký Kosíř

Vzdálenost 22 km

Velký Kosíř je ze všech stran zdaleka viditelný a láká k výstupu na vrchol. Pro svou polohu na rovinaté hanácké krajině bývá přezdíván „ Hanácké Mont Blanc“. Vede na něj naučná stezka a na vrcholu kopce je rozhledna.

¨echy pod Kos°żem 2

Zámek v Čechách pod Kosířem

Vzdálenost 21 km

Je klasicistní stavba v romanticky laděném parku. Známa častými pobyty malíře Josefa Mánese. V zámeckých interiérech je zakomponovaná největší sbírka jeho obrazů prezentovaná veřejnosti v ČR. Celý komplex parku a zámku je kulturní památkou.

¨ech pK muzeum koü†rÖ 2

Muzeu kočárů Čechy pod Kosířem

Vzdálenost 21 km

Největší muzeum historických kočárů v České republice se detailně věnuje historii kočárů, jejich doplňkům a restaurování. Ve sbírkách najdete kočár arcibiskupský, smuteční ale také galerii dokumentů, tiskovin a plánů.

Kromōż°ß Arcibiskupskž z†mek3

Zámek Kroměříž

Vzdálenost 25 km

Arcibiskupský zámek patří mezi nejvýznamnější kulturní památky na Moravě z období baroka. V roce 1998 byly zámek a zámecké zahrady slavnostně zapsány na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO.

Tovaüov 6

Tovačov

Vzdálenost 11 km

Když se vydáte z Prostějova do Přerova, už zdálky uvidíte obrovskou štíhlou věž. Patří k tovačovskému zámku, nazývá se Spanilá a měří 96 metrů. Pod ní, v srdci rovinaté Hané a u soutoku řek Moravy a Bečvy pak leží město Tovačov, obklopené rybníky a lužními lesy. Tovačovský zámek je velmi cennou památkou. Za svou podobu vděčí zejména dvěma významným rodům, které jej vlastnily od 14. do 16. století: Tovačovským z Cimburka a pánům z Pernštejna.

prostejov_216_02

Prostějov

Vzdálenost 10 km

Elegantní město poetických festivalů se zámkem, několika kostely a dvěma radnicemi: starou renesanční a novou s orlojem a 66 metrů vysokou věží – to je Prostějov. Díky poloze v rovinách Hané je ideální pro toulky na kole; pohodlně se tak dostanete i k rekreační oblasti u Plumlovské přehradě.

Otaslavice koupac° biotop

Otaslavice

Vzdálenost 11 km

Přírodní koupací biotop.

Drysice zatopenž lom 1

Drysice – zatopený lom

Vzdálenost 15 km

Zatopený bývalý kamenolom v současnosti využívají zejména potápěči. Také se zde natáčely scény seriálu Četnické humoresky nebo pohádky Za humny je drak.

Vyhl°dkov† ploÁina Dobrochov1

Dobrochov – vyhlídková plošina

Vzdálenost 9 km

Železná vyhlídková plošina se spirálovitým schodištěm. Byla postavena jako připomínka 100 let od vzniku Československa.

Han†ckā stezky3

Hanácké stezky

Vzdálenost 16 km

Jednosměrné terénní stezky pro horská kola, vhodné pro začínající i zkušené cyklisty. Tvoří je XC okruh, modrý a červený trail o celkové délce 4 km. Otevřeny byly v květnu 2021.

Z†mōk N†mōÁú na Hanā 1

Náměšť na Hané

Vzdálenost 27 km

Zámek nechal vystavět hrabě Ferdinand Bonaventura Harrach v letech 1760-1763. Nejkrásnějšími interiéry zámku jsou Červený a Zlatý salonek a knihovna. Z vybavení přitahují největší pozornost návštěvníků honosné kočáry ze sbírek olomouckého arcibiskupství. Zámek je obklopen kruhovým parkem s lipovou alejí.

DinoPark 3

DinoPark Vyškov

Vzdálenost 23 km

DinoPark Vyškov se nalézá v malebném lesoparku na okraji Vyškova. Desítky modelů v životních velikostech, 4D Kino s panoramatickým filmem, absolutně ojedinělá visutá lanová dráha DinoBike, která vám umožní pohled na DinoPark z ptačí perspektivy.

Olomouc1

Olomouc

Vzdálenost 26 km

Olomouc vždy patřila mezi nejvýznamnější královská města v českých zemích. Díky své výhodné poloze, starobylé univerzitě, duchovním, kulturním a řemeslným tradicím byla po dlouhá staletí přirozeným centrem Moravy, které lákalo umělce, vzdělance a obchodníky.

Svatž Kopeüek 1

Poutní místo Svatý Kopeček

Vzdálenost 30 km

Bazilika Navštívení Panny Marie se nachází na Svatém Kopečku asi 5 km severovýchodním směrem od Olomouce. Již zdaleka tento architektonický klenot upoutá svou smělou stavbou tyčící se do krajiny na vrchu nad Olomoucí a jakoby ukazující směr těm, kteří hledají Toho, který zná všechny naše radosti i trápení.

ZOO Svatž Kopeüek 1

ZOO Svatý Kopeček

Vzdálenost 31 km

Zoo chová více než 1700 kusů zvířat ve 350 druzích. Zoo nabízí možnost prohlídky vzácných druhů zvířat v pěti pavilonech a mnoha dalších výbězích a expozicích, okružní jízdu vláčkem nebo 32 m vysokou vyhlídkovou věž, kterou žádná jiná zoo nemá. V zoo pokračují další etapy výstavby rozlehlého safari. Raritou je obří žraločí akvárium – největší svého druhu u nás.

Lázně

Lázně nabízejí léčebné procedury, koupele, masáže, saunu, zábaly, individuální cvičení.

V lázních se provádí koupele klasické, perličkové a bylinné. Nejvíce požadovaná je masáž ruční, ale také podvodní a bodová vířivá masáž. Mezi oblíbené procedury patří masáž Skalka, která blahodárně působí na celé tělo a napomáhá k uvolnění pohybového aparátu a dále manuální lymfatická masáž, která pomáhá proti otokům i chronické únavě a zmírňuje příznaky celulitidy.

Pro relaxaci a potěšení je zde možné navštívit saunu, nebo využít lázeňský park a lesopark s přírodními jezírky k procházkám a odpočinku.

Léčivé prameny

Chemické složení místních alkalicko-sirnatých vod je unikátní, obsažený sylvin nemohou nabídnout žádné české lázně, nachází se pouze v Itálii a Rakousku. Voda z minerálních pramenů se využívá k pitným kůrám a je hlavní součástí všech v lázních nabízených vodoléčebných procedur, které napomáhají při léčbě pohybového ústrojí, chorob revmatického charakteru, zejména onemocnění na degenerativním základě – artrózy.

Pramen Svatopluk

Pomáhá při překyselení a onemocnění žaludku a vředové chorobě žaludku a dvanácterníku.

Pramen Cyril a Metoděj

Přináší užitek při zánětlivém onemocnění tlustého střeva a příznivě působí na funkci jater, zejména při začínající cirhóze. Tyto dva prameny jsou vrtané a byly prohlášeny Vyhláškou Ministerstva zdravotnictví č. 290/1998 Sb. za přírodní léčivé zdroje.

Pramen Jan

Je přirozený přírodní vývěr, pomáhá při léčbě vysokého krevního tlaku a při zánětlivých onemocnění průdušek.

Pramen Jůlinka

Je přirozený přírodní vývěr, působí močopudně a je vhodná při zánětlivých stavech ledvin, některých funkčních poruchách ledvin a při tvorbě močového písku a kaménků. Prospívá také nemocným s cukrovkou.

obr-2

Víceúčelové hřiště s umělým povrchem

  • Tenisový kurt
obr-1

Minigolf

obr-8

Venkovní posilovna

obr-5

Dětské hřiště

20220602_150437

Volně přístupné fotbalové hřiště

obr-9

Cyklostezky

On-line rezervace

Adresa penzionu

Skalka 114
798 24 Pivín

GPS: 49.40449N 17.17391E

Fakturační údaje

PreSlun s.r.o.
Dolany č.ev. 308, 783 16 Dolany

IČ: 277 30 336
DIČ: CZ27730336

Penzion Skalka 2022 DESIGNED